Przygotowanie do pierwszego tańca.

Dzień ślubu i wesela jest bez wątpienia jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że każda para młoda marzy o tym, aby była to chwila wyjątkowa i magiczna, a przygotowania narzeczeni rozpoczynają na wiele miesięcy przed uroczystością. Wybór idealnego miejsca, zespołu, fotografa, zaplanowanie oprawy florystycznej czy znalezienie wymarzonej sukni ślubnej… to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stają przyszli małżonkowie. Do długiej listy przedślubnych przygotowań przyszłe pary młode powinny dopisać również naukę pierwszego tańca.

Pierwszy taniec jest bez wątpienia jednym z bardziej stresujących momentów przyjęcia weselnego. To Wasze pięć minut, w trakcie których oczy wszystkich gości zwrócone są właśnie na Was. Co zrobić, aby się dodatkowo nie denerwować i uniknąć obaw: Co jeśli pomylę kroki lub zacznę w nieodpowiednim momencie? Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia.

Clipboard03
Clipboard05
Pierwszy taniec

Jaki taniec wybrać?

Dawniej pary młode na inaugurację przyjęcia weselnego wybierały walca angielskiego lub wiedeńskiego – jako jedne z najelegantszych tańców klasycznych wydawały się idealne na tą szczególną okazję. Dziś jednak nie ma reguły i coraz częściej narzeczeni dostosowują pierwszy taniec do swoich temperamentów. Chętnie decydują się na łączenie kilku stylów tanecznych, rozpoczynają swój taniec od spokojnego walca by zakończyć go energetyczną sambą, tańczą ogniste tango lub wybierają choreografie ze znanych filmów, np. „Dirty Dancing”. Ważne byście przed wyborem konkretnego stylu tanecznego i choreografii ocenili swoje umiejętności taneczne i fizyczne. Zastanówcie się, czy będziecie mieli na tyle sił i odwagi, by wykonać podnoszenie znane z finałowej sceny filmu.

Clipboard10
Pierwszy taniec

Na którą piosenkę się zdecydować?

Wybraliście już styl taneczny, w którym czujecie się zdecydowanie najlepiej? Czas na dobór odpowiedniej piosenki! Przyszli narzeczeni często wybierają utwór, który kojarzy im się z pierwszym spotkaniem lub pocałunkiem. Pamiętajcie jednak o tym, że nie każda piosenka związana ze wspaniałym wspomnieniem, nadaje się do tańczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *